Pozvánka: seminář Zločiny komunismu (26. 2. 2024)

V pondělí 26. února 2024 se uskuteční seminář Zločiny komunismu. Setkání proběhne v Hlavním sále Senátu Parlamentu České republiky a prezence účastníků je naplánována od 8.00 hodin.

Záštitu nad seminářem převzal místopředseda Senátu PČR Tomáš Czernin, který se také ujme úvodního slova v 9.00 hodin. Muzeum paměti XX. století budou se svými příspěvky reprezentovat historici Petr BlažekDavid Svoboda.

Dále vystoupí Jan Kalous, z Ústavu pro studium totalitních režimů a Jaroslav Šebek, z Historického ústavu Akademie věd ČR.

Po plánované diskusi k předneseným příspěvkům budou mít účastníci semináře možnost zhlédnout dokumentární film The Soviet story – Příběh rudého zla, jehož režisér Edvin Snore sbíral archivní materiály pro tento film více než deset let.

Reportáž ze semináře, který se uskutečnil minulý rok, je k dispozici na iVysílání České televize: iVysílání České televize: Seminář v senátu na téma zločiny komunismu 2023

Pozvánka s informacemi o možnostech registrace prostřednictvím e-mailu nebo QR kódu:

Tisková zpráva k semináři k dispozici zde