Záznam semináře Dokumentární film v muzejní expozici (12. 9. 2022)

Muzeum paměti XX. století ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UK připravilo seminář, jehož tématem bylo využití filmových materiálů z 20. století v muzejních expozicích a historickém vzdělávání. Seminář byl uspořádán jako preludium III. ročníku festivalu dokumentárních filmů NEZLOMNÍ A OBĚTOVANÍ, který se uskuteční od 8. do 12. listopadu 2022 v Praze. Seminář byl určen muzejním odborníkům, muzejním pedagogům, tvůrcům dokumentárních filmů, redaktorům tematických médií, studentům VŠ.

Seminář se konal 12. září 2022 od 13.00 hod. ve Velkém sále Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, M. D. Rettigové 4, Praha 1.

Program: Úvod: Jan Kalous (ředitel Muzea paměti XX. století) a Petr Koura (Katedra dějin a didaktiky dějepisu Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy)

Hosté: Robert Kostro (Muzeum polské historie, Varšava), Paweł Ukielski (Muzeum varšavského povstání), Alicja Knast (Národní galerie v Praze), Pavel Štingl (Památník ticha, Praha), Petr Blažek (Muzeum paměti XX. století)

Moderátor: Jan Samohýl