Dotyky undergroundu a další historické procházky v aplikaci SmartGuide

Máte-li rádi malé technické vychytávky, které Vás zároveň něco užitečného naučí nebo připomenou, vyzkoušejte historické procházky Muzea paměti XX. století v aplikaci SmartGuide. Zdarma si ji můžete stáhnout do mobilu a poté pod hlavičkou Muzea paměti XX. století zvolte téma, která vás zajímá – nebo se třeba jen právě nachází poblíž vás. Zatím jsou tu dostupné čtyři procházky, které se konaly v posledních dvou letech. Badatel i pamětník František Čuňas Stárek je průvodcem té nejnovější: Dotyky undergroundu a Břevnova vás zavedou do části Prahy 6 na Bílou Horu a Břevnov, do hospod i vilových čtvrtí spojených s počátky českého undergroundu a skupiny Plastic People of the Universe.

Zajímá-li vás doba nástupu komunismu, historik Jan Kalous nabídne pouť po pražských místech spojených s Gottwaldovým pučem (Únor 1948). Dále je k dispozici procházka po Hradčanech, zaměřená na osudy kardinála Tomáška a církve v době 70. a 80. let (František Tomášek a katolická církev za normalizace), průvodcem je historik Jaroslav Šebek.  Kde vlastně sídlila Státní bezpečnost? S nadsázkou řečeno: všude a nikde. Procházku s názvem Praha v hledáčku StB, která připomene pozorovatelny a konspirační byty Státní bezpečnosti připravil historik Prokop Tomek. Chystá se dále procházka po stopách Jana Palacha.

Procházky v aplikaci pro mobilní telefony připravilo Muzeum paměti XX. století ve spolupráci se společností  SmartGuide. Projekt finančně podpořilo hl. m. Praha.