Tak kde jsou ti Američani? Výstava Pavla Vošického v kavárně Kampusu Hybernská (24. 2.– 26. 3. 2022)

Historie jako surreálný karneval i černá groteska. Srdečně zveme 24. 2. 2022 od 18.00 hod. na vernisáž výstavy Pavla Vošického, kterou pořádá Muzeum paměti XX. století spolu s Kampusem Hybernská; i na čtení z autorovy stejnojmenné vzpomínkové knihy.

Soubor grafik je dílem výtvarníka, exulanta a bývalého politického vězně Pavla Vošického. (*11. 5. 1939). Vošický absolvoval střední umělec-průmyslovou školu v Turnově, v letech 1959-1960 byl z politických důvodů vězněn. V šedesátých letech studoval na pražské UMPRUM v ateliéru prof. Adolfa Hoffmeistra. V polovině 60. let také vystupoval jako zpěvák s populárním souborem Apollo (po boku např. Yvonne Přenosilové, Karla Gotta nebo Evy Pilarové). V roce 1969 emigroval, pracoval jako grafik, podílel se v USA mimo jiné i na volební kampani Jimmyho Cartera, přátelil se s řadou význačných českých rodáků (Ivan Passer, Miloš Forman, Pavel Landovský aj.) Od 90. let opět žije v České republice, své kresby vystavoval nejen v Praze, ale i ve Vídni, Norimberku či New Yorku. V roce 2020 mu byla udělena cena Pavla Faireisla Fragmenty paměti.

Autor bude 15. 3. 2022 od 18.00 hod. přítomen čtení ze svých vtipných memoárů, které vydalo v loňském roce Muzeum paměti XX. století. Knihu Tak kde jsou ti Američani? bude možné zakoupit po celou dobu výstavy.