Pozvánka na seminář Dokumentární film v muzejní expozici (12. 9. 2022)

Muzeum paměti XX. století ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UK zvou odbornou veřejnost, pedagogy, studenty a další zájemce na seminář DOKUMENTÁRNÍ FILM V MUZEJNÍ EXPOZICI.

Seminář se bude konat 12. září 2022 od 13 hod. ve Velkém sále Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, M. D. Rettigové 4, Praha 1

Hosté: Alicja Knast (Národní galerie v Praze), Robert Kostro (Muzeum polské historie, Varšava), Pavel Štingl (Památník ticha, Praha), Paweł Ukielski (Muzeum varšavského povstání), Petr Blažek (Muzeum paměti XX. století)
Moderuje: Jan Samohýl

Tématem semináře je využití filmových materiálů z XX. století v muzejních expozicích a historickém vzdělávání. Seminář je pořádán jako preludium III. ročníku festivalu dokumentárních filmů NEZLOMNÍ A OBĚTOVANÍ, který se uskuteční od 8. do 12. listopadu 2022 v Praze. Seminář je určen muzejním odborníkům, muzejním pedagogům, tvůrcům dokumentárních filmů, redaktorům tematických médií, studentům VŠ. Vstup na seminář je zdarma. V případ zájmu kontaktujte PhDr. Jana Samohýla na e-mailu: jan.samohyl@mpxx.cz.