Pozvánka: Historická vycházka (15. května 2024)

Malá Moskva v Praze

Srdečně zveme na historickou vycházku kolem bubenečských staveb, které získal nebo postavil Sovětský svaz před a zejména po okupaci Československa v srpnu 1968. Naprostou většinu těchto budov využívá dodnes Ruská federace.

Jakým způsobem sovětská strana získala pozemky a budovy v Praze? Co cenného se zbouralo? Kdo nové stavby navrhl?

Sejdeme se na konci Ovenecké ulice u brány do Stromovky (deset minut chůze od stanice tramvaje Letenské náměstí).

Vycházka bude trvat přibližně 90 min. a bude končit na Sibiřském náměstí v Praze 6 (zde je možné využít autobusové spojení č. 131 na stanici Hradčanská).

Trasa vycházky: Ovenecká ul., Stromovka, nám. Borise Němcova, Na Zátorce, Wolkerova ul., Sibiřské nám.

Průvodcem vycházky bude historik architektury a člen správní rady Muzea paměti XX. století Zdeněk Lukeš.