A ještě horší mne čekalo (14. 10. 2021)

„Jsem přesvědčen, že nejde o justiční omyl, vždyť vše je tak průhledné – že jde však o politickou vraždu; přece však rád přinesu tuto oběť, bude-li sloužit k uklidnění v národě, k jeho sjednocení. Není ve mně zloby, nenávisti, ani pomstychtivosti, studí mne však hořká lítost nad tím, že zmizela spravedlnost – snad jen dočasně – a šíří se nenávist, mstivost, zmizel smysl pro snášenlivost, pro svobodu myšlení a projevu.“

Z dopisu Heliodora Píky rodině 20. června 1949

Muzeum paměti XX. století srdečně zve na dokumentární pásmo s ukázkami z pamětí, vyšetřovacích protokolů i dobových dokumentů s tématem: Represe proti vybraným sociálním skupinám po únoru 1948. Účinkují: Jan Kalous, Petr Blažek, David Svoboda a Veronika Bendová. Večer se uskuteční v rámci patnáctého ročníku festivalu proti totalitě Mene Tekel

ve čtvrtek 14. října v 19:00, Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1.