PROGRAM

Muzeum paměti XX. století nyní připravuje vznik stálé expozice ve svém sídle v Domě pážat na Hradčanech. Vedle toho již nyní pořádá řadu akcí pro veřejnost a školy. Program jednotlivých akcí na rok 2021 budeme dále upřesňovat podle aktuální situace ovlivněné pandemií nemoci COVID-19. Sledujte naše webové a facebookové stránky.

DEBATY

Připravili jsme pro vás již řadu zajímavých debat s historiky a dalšími odborníky z různých oborů či významných pamětníků. Jejich záznamy najdete zde.

FILMOVÝ FESTIVAL NEZLOMNÍ A OBĚTOVANÍ

V listopadu 2020 se v BIO-OKO uskutečnil první ročník festivalu dokumentárních filmů českých, slovenských a polských režisérů. Více informací zde. Nyní připravujeme druhý ročník, který se uskuteční v listopadu 2021.

VÝSTAVY

Dne 17. listopadu 2020 připravilo muzeum on-line prohlídku dvou výstav z budoucího sídla muzea v Domě pážat.
I. Annus Mirabilis / Rok zázraků. Československo a rozpad sovětského bloku.
II. Nemějte strach! Církev a cesta střední Evropy ke svobodě
Výstavy připravilo muzeum ve spolupráci s Polským institutem v Praze.

PUBLIKACE

Muzeum vydalo v prosinci 2020 první publikaci. Jedná se o monografii o dějinách Lennonovy zdi v Praze, jejímiž autory jsou Petr Blažek, Roman Laube a Filip Pospíšil.

KONFERENCE 

Ve spolupráci s Národním muzeem a Platformou evropské paměti a svědomí zveme do Prahy na jaře 2021 zástupce nejvýznamnějších evropských muzejních a paměťových institucí na konferenci, kde představí svoji činnost.

VZDĚLÁVÁNÍ

V současné době pracujeme na nové expozici a zároveň připravujeme doprovodné programy pro žáky a studenty škol všech stupňů. Prvním vzdělávacím výstupem je dokumentární pořad Únor 48 s vlastní metodikou.