Nový podcast o minulosti, která je nejen před námi. Hlavním tématem byly tentokrát dějiny četnického sboru především v období protektorátu. Hosty podcastu Muzea paměti XX. století byli spoluautoři výstavy Odboj v srdci protektorátu: Četníci majora Biskupa Miloš Bernart a Matěj Doležal, kteří působí v Muzeu paměti XX. století a Museu Četnická stanice v Chlumci nad Cidlinou. Výstava přibližuje dosud méně známé příběhy protinacistického odboje. Moderátorem podcastu byl ředitel Muzea paměti XX. století Petr Blažek, který v úvodní části zve na akce muzea. Podcast pro Muzeum paměti XX. století natočil a sestříhal Petr Tomaides.
Četníci a odboj za protektorátu: Podcast Historie a souvislosti (č. 1/2026)
