Otevřít v prohlížeči
NEWSLETTER
2/2024
Logo Muzeum paměti
POŘÁDANÉ AKCE
SEMINÁŘ: Zločiny komunismu

Srdečně zveme na seminář Zločiny komunismu, který se uskuteční ve spolupráci Muzea paměti XX. století, spolku Mladí demokraté a pod záštitou místopředsedy Senátu PČR Tomáše Czernina v pondělí 26. února 2024.

Účast je třeba potvrdit předem na emailové adrese: info@mladidemokrate.cz
03-?tvercov? instagram 1080px I
03-?tvercov? instagram 1080px I
DEBATA: Jan Zajíc a další živé pochodně v roce 1969.

V lednu roku 1969 otřáslo veřejností sebeupálení studenta Jana Palacha. V debatě bude přiblížen případ jeho následovníka Jana Zajíce, který se zapálil 25. února 1969. Představeny budou ale také další méně známé případy živých pochodní.

Srdečně zveme 27. února 2024 od 18 hod. do knihovny Libri prohibiti.
ZVONY PAMĚTI
Pokračuje projekt Zvony paměti. Zvonění připomíná zločiny totalitních režimů a pražské osobnosti 20. století, které proti nim bojovaly. Za koho bude zvon sv. Mikuláše znít v dalších týdnech?

Zvoníme:
13. 2. 2024 za Marii Knajblovou
25. 2. 2024 za Jana Zajíce
27. 2. 2024 za Otu Mádra

Vždy v 15:00 hod.!
zvonice_006-34
SBÍRKOVÝ PŘEDMĚT MĚSÍCE
Šátek newsletter
HEDVÁBNÝ ŠÁTEK

Tento hedvábný šátek je nejosobnější součástí daru, který našemu muzeu věnoval pan Zdeněk Klíma. Šátek patřil jeho mamince Vlastě Štěrbové, která se stala spolu se svou matkou Marií jednou z desítek obětí provokační akce Státní bezpečnosti „Kámen“.

Za paní Vlastu Štěrbovou, provdanou Klímovou, jsme zvonili 5. února 2024 v rámci projektu Zvony paměti: Vlasta Štěrbová, provdaná Klímová - Prague.eu
FILMOVÝ FESTIVAL NEZLOMNÍ A OBĚTOVANÍ
TERMÍN V. ROČNÍKU

Mezinárodní filmová přehlídka se uskuteční od 5. do 8. listopadu 2024.

Bližší informace k vybraným filmům
a doprovodnému programu budeme
sdílet později.
banner_no_2024 (1)
MUZEUM PAMĚTI XX. STOLETÍ V MÉDIÍCH
Pokud vás zajímá, jaké ohlasy má činnost Muzea paměti XX. století v médiích, doporučujeme naše webové stránky s odkazy na konkrétní články, rozhovory a reportáže.

V lednu 2024 jsme byli opakovaně zmíněni v pořadech České televize a Českého rozhlasu, kde také vystupovali naši kolegové. O rekonstrukci Domu pážat psali například novináři z Práva, MF Dnes, Archiweb.cz a Blesku.
OHLÉDNUTÍ
Debata: Železný hrot v těle doby. Život a dlouhý stín Vladimira Iljiče Lenina.

Záznam debaty Muzea paměti XX. století, která se uskutečnila 29. ledna 2024 v Knihovně Václava Havla, je k dispozici pod odkazem níže.
560A7688a
Pokud jste si odběr newsletteru rozmysleli, můžete se odhlásit prostřednictvím tlačítka "Odhlásit odběr" níže. Máte-li naopak zájem o odběr newsletteru (např. na další e-mailovou adresu), napište na e-mail: hana.zdrazilova@mpxx.cz.
Hl. město Praha_podpora_
facebook twitter instagram 
Email Marketing Powered by MailPoet