Newsletter Muzea paměti XX. století
č. 7 (září 2023)
cropped-4.1_logo_muzeum_cz_pozitiv_cmyk-1-e1610992513377-1.png
POZVÁNKY
MXX_festival_soc_site_Facebook
POZVÁNKA NA PODZIMNÍ FILMOVÝ FESTIVAL
Již teď zveme na čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Nezlomní a obětovaní, který se letos bude konat nově v kině Atlas na Florenci, a to od 31. října do 3. listopadu 2023. Přehlídka bude tematicky navázána na sedmdesáté výročí, které uplynulo od strastiplné cesty bratří Mašínů a jejich přátel na Západ.
Oči STB_2
VÝSTAVA OČI STÁTNÍ BEZPEČNOSTI
Srdečně zveme od 12. září do 6. prosince 2023 do parku Kampa na plenérovou výstavu věnovanou Správě sledování Státní bezpečnosti. Kde byly pražské pozorovatelny StB? Jakou používala techniku? Jak školila a volila své spolupracovníky? A co to bylo vůbec za lidi?
SRPNOVÁ VÝZVA 2023 NA PODPORU MUZEA A STÁLÉ EXPOZICE
Signatáři výzvy se obrací na představitele hl. m. Prahy, členy rady a zastupitele, ale i na veřejnost, aby muzeum i nadále podporovali a nedovolili jeho zrušení.
04_pavlač
NAŠE VÝSTAVY NA LETNÍM BYTĚ
Září ještě přeje výletům, dostanete-li se při nějakém do Jizerských hor, můžete si v Klášteře Hejnice od 1. září do 3. listopadu 2023 prohlédnout výstavu Století mučedníků, která na konci prázdnin připutovala z velehradské baziliky. Tam ještě stále zůstává další naše výstava přibližující křesťanského demokrata a bývalého politického vězně Bedřicha Hostičku.
Hejnice
02-1185x1750na200%_Sestava 1
LETNÍ ŠKOLA PRO UČITELE V LOŠANECH A ARMÁDNÍM MUZEU NA ŹIŽKOVĚ
Ve dnech 24. a 25. srpna 2023 pořádaly společně Muzeum paměti XX. století, Mašínův statek - Památník tří odbojů, VHÚ a ÚSTR letní školu pro učitele humanitních oborů. Tématem byly otázky a souvislosti tří československých odbojů a rok 1968 v didaktické perspektivě.
560A8904b
DEPOZITÁŘ
trička_výstavní předmět
NAVŠTIVTE RUSKO
DŘÍV NEŽ RUSKO NAVŠTÍVÍ VÁS
Muzeum získalo do sbírek dvě trika se stále aktuálním motivem sovětských invazí, včetně srpnové okupace v roce 1968. Muzeu je věnoval Jan Šanda. Trička pocházejí od bývalého pracovníka Čs. rozhlasu Bedřicha (Fredericka) Cechla, žijícího v letech 1968-2003 v kanadském exilu. Trika byla vyrobena patrně v osmdesátých let 20. století.
Nechcete dostávat jednou měsíčně náš newsletter? Stačí kliknout na zelený nápis níže "odhlásit odběr". Máte-li naopak zájem, aby chodil i někomu z Vašich přátel či Vám samotným např. na jinou adresu, napište na e-mail veronika.bendova@mpxx.cz
povinná+vizibilita_upr_extra široká
facebook twitter instagram 
Email Marketing Powered by MailPoet